Wethouder bezoekt Deltion tijdens Week van het Geld

26 maart 2025 15:53 Nieuws

Jongeren met geldzorgen weten niet goed waar ze terecht kunnen voor hulp. Dat blijkt uit een peiling van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en Geldfit onder jongeren. Om de weg naar Deltions Financieel Spreekuur meer onder aandacht te helpen brengen bij studenten, bezocht Zwolse wethouder Michiel van Willigen Deltion op 26 maart.

Van Willigen deelde samen met Deltiondocenten geldstressbusters uit aan studenten. Op deze stressbal staat een QR-code met een verwijzing naar het Financieel Spreekuur van Deltion. Van Willigen: 'We weten dat geldstress helaas grote gevolgen heeft, juist onder jongeren. Het is daarom van belang dat ze weten dat er hulp is, ook op school. Deze actie draagt daar op een positieve manier aan bij.'

Advies en ondersteuning

Het Financieel Spreekuur van Deltion biedt advies en ondersteuning aan studenten met betalingsproblemen en schulden. Louise van de Beerekamp, directeur van Deltions Studenten SuccesCentrum: 'We zien dat geldzorgen studenten belemmeren in hun studie en welzijn. Met het Financieel Spreekuur bieden we laagdrempelige hulp op school, zonder de stap naar externe instanties. Zo maken we het makkelijker om tijdig ondersteuning te krijgen.'

Over de campagne

De campagne ‘Geldstress’ richt zich op jongeren tussen de 18 en 27 jaar en informeert hen over de gratis hulpmogelijkheden. Doel van de campagne is jongeren-met-beginnende-schulden te stimuleren om hulp te zoeken als ze geldstress ervaren, zodat ze problematische schulden voorkomen.

Week van het Geld

De Week van het Geld keert jaarlijks terug en vindt dit jaar plaats van 24 tot en met 28 maart. Het is een initiatief van het platform Wijzer in geldzaken. Onder het motto ‘jong geleerd is oud gedaan’ wil het platform jongeren voorbereiden op financiële redzaamheid in de toekomst.

Wat ons en onze studenten bezighoudt